İşletme Bölümü

  • İşletme Bölümü
  • Tanıtım


İŞLETME BÖLÜMÜ

 

İşletme bölümümüz, öğrencilerine kaliteli bir eğitim vererek kamu ve özel sektör için problem çözmede yapıcı ve takım çalışmasına yatkın yönetici ve eleman yetiştirerek bu yolla ülke geleceğine katkı sağlamak amacını benimsemiştir. Bu bölümde öğrenciler yönetim-organizasyon, üretim yönetimi ve pazarlama, muhasebe-finansman, sayısal yöntemler ve hukuk alanlarında geniş kapsamlı teorik ve pratik bilgiler almaktadırlar. İşletme Bölümüne bağlı olarak yüksek lisans ve doktora programları da yürütülmektedir.

 

1995 yılında İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin kurulması ile birlikte açılmış olan İşletme Bölümü, 2001 yılından itibaren de ikinci öğretime öğrenci almaya başlamıştır.

 

Bölüm mezunları, kamu ve özel sektör kuruluşlarında müfettişlik, hesap uzmanlığı, kontrolörlük vb. görevler yanında, işletmelerin çeşitli departmanlarında yönetici ve meslek elemanı veya serbest piyasada serbest muhasebeci ve mali müşavir olarak çalışma imkanına sahiptirler. Ayrıca kendi işletmelerini kuran ve başarılı işler yapan öğrencilerimizin sayısı da oldukça fazladır.

 

VİZYONUMUZ

 

Evrensel değerlere sahip, girişimci ve yenilikçi düşünceleri daima ön planda tutan, paydaşlarının istek ve beklentilerini gözeterek onlara değer katabilen, proje üretebilen, öğrencilerin ilk sıralarda tercih ettiği, kamu, iş dünyası ve akademik çevrelerce kabul gören, öğrencilerinin ve mezunlarının mensubu olmaktan gurur duyduğu, bilinirliği ve saygınlığı yüksek bir bölüm olmaktır.

 

MİSYONUMUZ

 

İşletmecilik alanında çağın gerektirdiği bilgiyi üretmek ve uygulamaya dönüştürmek suretiyle bölgesel, ulusal ve uluslararası ölçekte kamu ve özel sektörün beklentilerine uygun, takım çalışması ve girişimci ruhu taşıyan, sosyal ve ahlaki yönden güçlü nitelikleri olan geleceğin lider yöneticilerini yetiştirmek, yapılan bilimsel çalışmalarla ülkemizin gelişmesine ve kalkınmasına katkıda bulunmaktır.

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi - 60150 - TOKAT Tasarım: Bilgi İşlem Daire Başkanlığı [Web Grubu], 2018© Tüm Hakları Saklıdır.